Realitní portál pro náročné


Převzít projekt tvorby velkého internetového portálu pro obchod s realitami a spustit jej pro testování do jednoho měsíce, to byl požadavek klienta, který se na nás obrátil s touto rozsáhlou zakázkou. Přestože projekt byl již částečně rozpracován a fungoval na internetu, po důkladné analýze se ukázalo, že tato zakázka bude obtížnější než se se původně předpokládalo. I přes to se však Avito, potažmo i dceřinná firma evidio, do projektu pustilo a pokusilo se maximálně vyhovět přání klienta.

Velký internetový portál

Společnost MOTORHIT EU spol. s r.o.  se rozhodla vstoupit na internetový realitní trh s novým ambiciózním projektem, který by se měl stát konkurencí největších realitních serverů na českém internetu. K realizaci těchto plánů se rozhodla využít našich služeb, protože tvorba takto velkého projektu již vyžaduje praxi a zkušenosti se zakázkami podobného rozsahu. Klient má také plán do budoucna expandovat na okolní internetové trhy a také v tomto směru může naše firma nabídnout zkušenosti a znalosti s realizací podobných projektů. Právě z těchto důvodů předal klient postupně firmě Avito tvorbu celé zakázky a všech souvisejících úkolů včetně samotné tvorby webové aplikace.

Převzetí projektu a přípravná fáze

Projekt Realhit jsme přebírali v již rozpracovaném stavu od jiné firmy s požadavkem klienta na optimalizaci stránek a převzetí provozu a servisu celé služby. Optimio provedlo analýzu a navrhlo lépe fungující architekturu portálu, která by vyhovovala technické náročnosti takto velkého projektu. Klient po zvážení všech pro a proti vyplývajících z analýzy nakonec rozhodl o vytvoření nového informačního systému od evidia, který bude lépe odpovídat všem jeho požadavkům na celý portál. Po dobu vytváření nového systému jsme také museli stávající portál udržovat neustále v chodu, protože na něj již byly navázány některé obchodní aktivity klienta. Nejvíce omezujícím faktorem hned od začátku prací na zakázce byl určitě časový termín, který zadavatel nastavil v závilosti na již připravených reklamních kampaních, které však samozřejmě počitaly s funkčním portálem. Proto se do tohoto projektu zapojily veškeré pracovní kapacity, které jsme měli k dispozici a tempo prací bylo skutečně vysoké.

Tvorba rozsáhlého systému

Po měsíci práce jsme dokázali úspěšně vytvořit novou verzi portálu a tím ukončili první fázi celého velkého projektu. Nahradili jsme původní portál RealHit novým systémem, který přináší do oblasti internetových protálů s realitami několik zajímavých inovací. Také zde lze najít spoustu zajímavých funkcí a technických “vychytávek”, které by jej měly posunout do popředí zájmu inzerentů i zákazníků a dát tím klientovi náskok před konkurencí. Dominantním prvkem celé webové aplikace a také webu RealHit.cz je vyhledávač s pokročilým našeptáváním, které dokáže zastoupit podrobné parametrické vyhledávání, jenž používají konkureční služby. Dále portál používá funkci oblíbené filtry a funkci oblíbené, která umožňuje na jedno kliknutí uložit inzerát. K uložené nabídce se tak dá později vracet ze záložky, kde je uložen, bez nutnosti hledání. Pro náročnou administrační část, kam budou přistupovat stovky klientů byl použit upravený webový informační systém evidio se speciální konfigurací přesně dle potřeb klienta pro pohodlné ovládání celého portálu.

Spousta systémů v jednom

Pro vkládání dat jsou využity automatické programy zajišťující import dat z různých zdrojů, především programů, které používají realitní kanceláře pro správu inzerátů. Do budoucna by měl systém podporovat veškeré dostupné možnosti pro automatický import. Zatím jsou funkční automatické importy pro tyto programy: REAL STORM a systém RNET, dále příjem formátu shodného s SREALITAMI, kdy portál podporuje formát, který SREALITY používají, jak pro export tak i pro  import a práci s daty. V brzké době plánujeme také spustit podporu importu pro systém LOJZA, který používá velká část realitních kanceláří. Dále budou postupně doplňovány další funkce, které by měly zpříjemnit uživatelské prostředí a ovládání celého portálu, což bude druhá fáze této náročné zakázky. Odladění tak rozsáhlého systému je totiž velmi náročné a vyžaduje také zpětnou vazbu od uživatelů, kteří jsou pro vznik kvalitních webových stránek jedním z nejdůležitějších faktorů.

Partneři a klienti

ACRA-MK AVITO GARMIN GENIUS MEDIA KSYSTEM ARKADIA KUDRNA OPTIMIOWINSITE

Podporované systémy

K2 I6 Pohoda MS Dynamics Money S3 Horry