Přizpůsobte se všem zákazníkům


Když se chcete zavděčit všem, ne vždy se to povede. Slovenská společnost K-system chtěla vytvořit rozhraní B2B e-shopu pro internetové objednávky obchodních partnerů, od živnostníků po velké firmy. A společnými silami se to povedlo – vznikl systém Jupiter.

Jednoduché a intuitivní uživatelské prostředí

Společnost K-system je lídrem v oblasti stínící techniky na Slovensku. Jako významný dodavatel žaluzií, rolet, sítí proti hmyzu či markýz se musí potýkat s problémem rozsáhlých a častých objednávek obchodních partnerů, živnostníků i obchodních referentů velkých firem. Každý z těchto zákazníků má odlišné zkušenosti s internetem a s webovými aplikacemi. Hlavním požadavkem klienta bylo tedy jednoduché, přívětivé a intuitivní uživatelské prostředí objednávkového systému.

Po celkové analýze jsme jako vhodné řešení zvolili platformu webového informačního systému evidio, která je plně konfigurovatelná, a tedy plně přizpůsobitelná konkrétním potřebám klienta. Svou povahou má blíže k informačním systémům než k e-shopům. Zatímco běžné e-shopy jsou pro speciální požadavky B2B obchodu nevhodné, evidio se efektivně uplatňuje ve všech podstatných oblastech B2B systémů. Zajištění logistiky i hromadné zpracování objednávek včetně jejich parametrické konfigurace tak lze spravovat v rámci jednoho informačního systému.

Velké množství funkcí v jednom systému

Systém Jupiter zahrnuje široké pole funkcí – od možnosti flexibilního určování cen výrobků přes přehled finančních závazků a jejich plnění až po pokročilé možnosti přijetí a odbavení objednávky. Pro přesné definování potřeb zákazníka byl objednávkový systém doplněn konfigurátorem, který na základě zadaných parametrů vypočte cenu objednávky. Zákazník tak může na milimetr přesně definovat své požadavky, které automaticky vstupují do stávajícího informačního systému firmy a jsou ihned předány do výroby. Jupiter je tak plně synchronizovaný s informačním systémem K2, a to včetně konfigurátoru objednávek.

Systém Jupiter splnil veškeré požadavky na moderní a flexibilní objednávkový systém, a přestože má tolik funkcí, zůstal velmi snadno ovladatelný a přehledný, pro našeho klienta, i pro jeho zákazníky. Díky založení na webovém informačním systému evidio navíc systém zůstává snadno rozšiřovatelný – jeho budování tedy bude pokračovat podle aktuálních potřeb klienta.

Celá realizace proběhla za rekordně krátkou dobu. Již za necelé tři měsíce byl Jupiter spuštěn pro plné využití. Rychlou a intenzivní komunikaci oběma stranám zajišťovalo projektové řízení celé zakázky, během které bylo zpracováno přes 80 požadavků a zasláno více než 800 zpráv.

Partneři a klienti

ACRA-MK AVITO GARMIN GENIUS MEDIA KSYSTEM ARKADIA KUDRNA OPTIMIOWINSITE

Podporované systémy

K2 I6 Pohoda MS Dynamics Money S3 Horry